Odšťavňovače, které pomáhají našemu zdraví

05.02.2013 22:16, Odšťavňovače

V dnešní době, kdy potraviny obsahují stále více konzervantů a dalších, pro naše zdraví nepříliš prospěšných látek, je velice důležitá konzumace zeleniny a ovoce, které díky enzymům udržují naše tělo v optimální rovnováze.

 

Ještě více, než syrové ovoce a zelenina, je zdravější šťáva z nich. Když se správně připraví a ihned po přípravě se vypije, je pro naše tělo přímo elixírem zdraví. Obsahuje spoustu enzymů, které jsou nenahraditelné, a také důležité vitamíny a minerály.

 

Pro přípravu šťáv najdete v našem e-shopu hned několik typů odšťavňovačů. Prvním z nich jsou <a href="http://www.atranet.cz/snekove-odstavnovace/c-1124/">šnekové odšťavňovače</a>. Jde o univerzální odšťavňovače, které umí odšťavnit i listovou zeleninu, byliny nebo bobuloviny a mají velkou výtěžnost.  Tyto odšťavňovače mají šroubovitou hřídel  a získávají šťávu vylisováním z rozmělněných surovin pomocí jednoho šneku. Takto získaná šťáva má vyšší obsah vitamínů a minerálů a také vlákniny. Tento typ odšťavňovačů také umí díky doplňkovému příslušenství vyrábět těstoviny a také homogenizované potraviny.

 

Dalším typem odšťavňovačů jsou <a href="http://www.atranet.cz/dvouhridelove-odstavnovace/c-1125/">dvouhřídelové odšťavňovače</a>. Šťáva se získává vylisováním rozmělněných surovin pomocí dvou hřídelí. Díky tomuto šetrnému zpracování zůstává ve výsledné šťávě mnoho vzácných enzymů a také vitamínů. Tento typ odšťavňovačů rovněž umí vyrobit těstoviny i  homogenizované potraviny.